آزمون زبان خارجه تافل Toefl ، آیلتس IELTS و جی آر ای GRE

آزمون زبان خارجه تافل Toefl ، آیلتس IELTS و جی آر ای GREReviewed by علیرضا شجاعی on Oct 2Rating:

آزمون تافل(Toefl)

آزمون تافل بعنوان یکی از معتبرترین و  شاخص ترین آزمون های بین المللی زبان در سراسر دنیا برگزار می شود، این آزمون در سه نوع  کامپیوتری  ، کاغذی  و اینترنتی  انجام می شود، تفاوت نوع کامپیوتری و اینترنتی در این است که در نوع کامپیوتری سوالات به شکل یک CD به محل آزمون تحویل داده می شود، در حالیکه در نوع اینترنتی سوالات در لحظه آزمون به شکل اینترنتی در کامپیوتر محل آزمون بارگذاری می شود.

محتوای آزمون تافل ( Toefl ) :

این آزمون شامل چهار قسمت است:

بخش ریدینگ(Reading):

در این قسمت ۳۶ الی ۵۶ پرسش بر پایه سه یا چهار نوع متن از منابع آکادمیک سوال می شود( زمان ۶۰ الی ۸۰ دقیقه)

 شنیداری(Listening):

در این قسمت ۳۴ الی ۵۱ پرسش بر پایه فایل های صوتی مکالمات ، مقالات و بحث های کلاسی  مطرح می شود( زمان ۶۰ الی ۹۰ دقیقه)

بخش گفتاری(Speaking):

در این قسمت داوطلب شرکت کننده باید در مورد موضوعاتی که با آن اشنایی دارد  صحبت کند و مسائل  را به مواردی که در بخش ریدینگ و رایتینگ وجود دارد ارتباط دهد( زمان ۲۰ دقیقه)

بخش نوشتاری(Writing): در این قسمت دو نوع مقاله وجود دارد. مقاله اول بر اساس مطلبی است که در طول بخش reading و listening بیان شده بود. در مقاله دوم فرد شرکت کننده باید   نظر خود را در مورد یک موضوع اظهار نماید و از آن دفاع کند( زمان حدود ۵۰ دقیقه)

طول مدت آزمون تافل ( Toefl ) :

آزمون تافل حدودچهار ساعت و نیم  زمان می برد و یک تایم استراحت ۱۰ دقیقه ای در اختیار افراد  شرکت کننده قرار می گیرد.

هزینه سنجش تافل ( Toefl ) :

هزینه این  آزمون بسته به مرکزی که آزمون در آن برگزار می شود متغیر است. ازمون تافل برای دو سال معتبر است . شما پس از انتخاب مرکز آزمون می توانید خود اقدام به خرید مسترکارت کنید تا پرداختتان را انجام دهید یا مراحل پرداخت را به کارشناسان سه سوت کارت محول کنید .

محتوای آزمون آیلتس(IELTS) :

همانطور که می دانید ازمون ایلتس دونوع متفاوت دارد: نوع اول آیلتس آکادمیک و دیگری ایلتس عمومی است. هر دوی این نسخه ها به چهار قسمت تقسیم می شوند و محتوای بخش شنیداری و گفتاری یکسان است اما بخش نوشتاری و خواندنی (reading) در این دو بخش متفاوت است. نوع آکادمیک بیشتر بر روی زبان انگلیسی مورد استفاده در موقعیت های تحصیلات تکمیلی تمرکز می کند اما نوع عمومی بر روی زبان انگلیسی که در محیط کار و جامعه استفاده می شود تمرکز می کند. اقسام مختلف این ازمون شامل :

قسمت شنیداری(Listening): شامل ۴۰ پرسش بر پایه مکالمات  می باشد. محتوای صوتی در برگیرنده لهجه های متفاوتی است( زمان ۳۰ دقیقه)

قسمت ریدینگ(Reading): این بخش در برگیرنده ۴۰ سوال بر اساس سه نوع متن است. برای آیلتس آکادمیک، این متون حاوی نمودارها و تصاویر مختلف است و امکان دارد از روزنامه ها، مجلات و  کتاب ها اقتباس شده باشد. (زمان یک ساعت)

قسمت نوشتاری( Writing): در آزمون آیلتس از نوع آکادمیک، این مقاله ها مختصر رسمی هستند و فرد شرکت کننده باید جدول، نمودار را شرح دهد( زمان یک ساعت)

قسمت گفتاری(Speaking): گفت و گوی چهره به چهره است. با این شرایط فرد شرکت کننده باید به پرسش های عمومی در مورد برخی از موضوعات جواب دهد و در مورد موضوع خاصی شروع به صحبت نماید.

زمان آزمون آیلتس(IELTS) :

دو ساعت و نیم است که برای سنجش گفتاری(Speaking) یک ربع ساعت  زمان اختصاص می یابد.

هزینه سنجش آیلتس(IELTS) :

هزینه این آزمون به محل برگزاری آن بستگی دارد ولی شما می توانید با فراهم کردن کارت ، مبلغ مشخص شده را برای این آزمون پرداخت نمایید. ضمنا می توانید با ثبت سفارش پرداخت ، از راهنمایی کارشناسان ما برای انجام مراحل پرداخت خود بهره ببرید.

جواب و نتیجه آزمون آیلتس به مدت دو سال معتبر است.

آزمون GRE :

نتیجه آزمون GRE برای سنجش مناسب بودن افراد متقاضی برای مطالعات تکمیلی در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از قسمت ها ها ممکن است از افراد بخواهند  یکی از موضوعات آزمون GRE را آماده کنند(GRE SUBJECT) و عده ای دیگر نیز به دنبال GRE عمومی باشند.  سنجش موضوعی جی آر ای یا همان (GRE SUBJECT) ، علم و دانش فرد در یک موضوع و رشته خاص را مورد سنجش قرار می دهد و مبحث عمومی مواردی چون استدلال کلامی، استدلال کمی و نوشتار تجزیه و تحلیلی را مورد بررسی قرار می دهد.

طول آزمون GRE :

آزمون جی آر ای، حدود سه ساعت و ۴۵ دقیقه به طول می کشد که شامل شش بخش  با ۱۰ دقیقه استراحت بعد از بخش سوم است.

محتوای آزمون GRE :

سنجش عمومی GRE به سه بخش تقسیم  می شود:

 استدلال کلامی:  این بخش شامل پرسشهایی  با جواب های متعدد است که قدرت توانایی فرد برای آنالیز  و ارزیابی موارد نوشتاری و تجزیه اطلاعات،  تحلیل رابطه بین قسمت های مختلف یک جمله، تفهیم و تشخیص ارتباط بین عبارات و مفاهیم را  مورد بررسی قرار می دهد( دو مجموعه از ۲۰ سال که هر کدام از مجموعه ها ۳۰ دقیقه به طول می انجامند)

استدلال کمی:  بیشترشامل سوالاتی با انتخاب های متعدد است اما بعضی از سوالات این بخش داوطلب را ملزم می کند شماره ای را وارد کند یا مقایسه اندکی در مورد موضوع طرح شده داشته باشد. این بخش، توانایی شرکت کننده  برای درک مفاهیم پایه ریاضی، جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و بیان دلایل عددی را می آزماید. این قسمت شامل مجموعه ای از ۲۰ سوال است و هر مجموعه ۳۵ دقیقه به طول می انجامد.

نوشتاری تحلیلی: در این بخش دو مقاله وجود دارد. اولین مقاله از فرد شرکت کننده می خواهد دیدگاه خود را بیان کند و دومین مقاله او را ملزم می کند تجزیه وآنالیزی بر روی بحث داشته باشد. این بخش تلاش می کند توانایی فرد برای بیان ایده ها،  نشان دادن شواهد حمایتی و استفاده درست از زبان انگلیسی را بسنجد.

بخش بدون نمره: این قسمت  ممکن است در برگیرنده مسائل تعریف نشده و/یا بخش تحقیقی باشد.  معمولا این بخش توسط ارائه کننده ازمون برای توسعه سوالات جدید یا سایر مقاصد پژوهشی استفاده می شود و تاثیری بر روی نمره شرکت کننده ندارد.

هزینه آزمون GRE :

مبلغ ۲۰۵ دلار آمریکا برای آزمون GRE  باید بصورت آنلاین پرداخت شود که می توان از مستر کارت های سه سوت کارت استفاده کرد یا پرداخت آن را به کارشناسان بخش پرداخت سپرد.

این مدرک برای ۵ سال معتبر است.

چقدر این پست کار آمد بود؟لطفا امتیاز دهید

بر روی ستاره ها جهت امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیاز دهی ۳ / ۵. رای شما: ۱

امتیازی ثبت نشده!اولین نفری باشید که به آن امتیاز میدهید

  • ناشناس

    پاسخ دهید
    1398-02-11

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

نظر شما