پی پال

پی پل | پی پال چیست

پی پال چیست

پی پل ( paypal ) سیستم انتقال ایمن و آسان پول به وسیله ایمیل

ایده پی پل بسیار ساده است اما در همین چند سال اخیر تبدیل به یک قطب مالی در فضای مجازی و فضای واقعی شده است. افتتاح حساب پی پال را در سایتهای معتبر و مطمئن مانند سه سوت کارت انجام دهید. کارشناسان سه سوت کارت با ارائه مشاوره درباره حساب پی پال به شما کمک می کنند.

پی پال چیست

 ( پی پل ) پی پال چیست ؟

Paypal یا پی پل یک شرکت آمریکایی است که در حوزه مالی و تجارت الکترونیک و انتقال الکترونیکی پول فعالیت دارد. ایده paypal را اولین بار در ۱۹۹۸ پیتر تیل و مکس لوچین پایه ریزی کردند که در ابتدا نام Confinity را روی آن گذاشتند. از آنجا که مردم در ابتدا نمیدانستند پی پال چیست استقبال خوبی از آن نکردند و فقط مورد استفاده افراد مجرم و هکرها قرار گرفت. اما پس از مدتی مورد استقبال فروشندگان، صاحبان کسب و کار و مردم عادی قرار گرفت و به موقعیت خوبی دست یافت.

در حال حاضر دارندگان حساب پی پال می توانند با داشتن آدرس ایمیل طرف مقابل که با آن حساب پی پال ایجاد کرده است برای او وجه منتقل کنند. مشتریان با ثبت کاربری خود از طریق یک ایمیل در سایت شرکت paypal می توانند برای خود حساب پی پال ایجاد کنند.

پی پل را میتوان کیف پول مجازی دانست. زمانی که بخواهید آنرا شارژ کنید از حساب بانکی شما کسر و به حساب پی پل شما اضافه می شود. با استفاده از حساب پی پال  میتوانید پرداختهای ارزی و بین المللی را بصورت آنلاین انجام دهید، از سایتهای خارجی خرید آنلاین انجام دهید و از صاحبان کسب و کار عضو این شبکه خدمات دریافت کنید.

حساب پی پال

با افتتاح حساب پی پال بسیاری از پرداختهای ارزی آنلاین برای شما بسیار راحت خواهد بود. ایجاد حساب پی پال در خارج از ایران بسیار آسان است، بدین ترتیب که با داشتن یک آدرس ایمیل و ثبت آن در سایت پی پل ( paypal )، صاحب حساب کاربری پی پل می شوید. در ایران به دلیل تحریمها این کار قدری مشکل است و شرکت پی پل ( paypal ) طبق قوانین خود به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی دهد.

اما شرکتهایی مانند سه سوت کارت به شما در جهت داشتن حساب در این شبکه عظیم مالی کمک می کنند. پس از افتتاح حساب پی پال باید آن را وریفای کرد. وریفای کردن می تواند با استفاده از یک کارت بانکی بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت انجام شود. اسکن پاسپورت هم برای این کار نیاز است.

قبل از هرکاری باید بدانید پی پال چیست و چه نیازی از شما برطرف می کند. نیاز شما به پی پال چیست و آیا واقعا لازم است حساب پی پال داشته باشید. در هر صورت در مورد حساب پی پال باید مواظب باشید که قوانین را زیر پا نگذارید. در صورتیکه پی پل درباره هویت شما شک کند (بفهمد که ساکن ایران هستید) ممکن است حساب شما را مسدود کند و طبق قانون موجودی شما در اختیار خود بگیرد.

حساب پی پال

  مزایای پی پال ( paypal )

صاحبان کسب و کار بعنوان مثال فروشندگان کالا و خدمات با افتتاح حساب پی پال بدون اینکه درگیر بروکراسی در بانکها باشند می توانند هزینه های خرید و فروش خود را در شبکه پی پال با امنیت بالایی انتقال دهند. مشتریان هم به جای حمل پول نقد می توانند با داشتن فقط یک ایمیل، برای خود حساب پی پال ایجاد کنند و از فروشگاههای موجود در این شبکه عظیم خرید کنند.

افتتاح حساب پی پال این مزیت را برای کاربر دارد که نیاز به برگه بازی و کارهای اداری کلافه کننده نیست. بلکه داشتن یک ایمیل کافیست. بدلیل محبوبیت پی پل ( paypal ) اکثر فروشندگان کالا و خدمات در آن حساب دارند، پس می توانید پرداخت بسیاری از هزینه های خرید و … را در این شبکه انجام دهید. شرکت پی پل با دریافت درصد بسیار کم و معقولی این سیستم مالی ایمن را فراهم کرده است.

دارندگان حساب پی پال بخاطر امنیت بالا، هزینه پایین و سهولت در استفاده از این سیستم رضایت دارند و روز به روز هم افراد بیشتری اقدام به افتتاح حساب پی پال می کنند. هزینه های پی پل از سودی که از تراکنشهای کاربران شبکه بدست می آید تامین می شود. شاید فکر کنید مبلغ بسیار ناچیزی است اما تعداد تراکنشهای روزانه این شبکه بسیار زیاد است که باعث می شود سود بسیار زیادی حاصل شود. ضمن اینکه شرکت پی پل طبق قانون اجازه دارد این سود را از شبکه خارج کند. بدین ترتیب می تواند از این سود در سرمایه گذاری در بخش های دیگری استفاده کند و درآمد خود را افزایش دهد.

افتتاح حساب پی پال

پی پل چه کاربردی دارد ؟

اگر بدانید کاربرد پی پال چیست و نیاز شما به پی پال چیست می توانید تصمیم بگیرید که آیا خرید پی پال به درد شما می خورد یا نه. دو کاربر که حساب پی پال دارند و یکی در نقش مشتری و دیگری در نقش عرضه کننده است را در نظر بگیرید. مشتری می تواند هزینه کالا را در شبکه پی پل پرداخت کند. برای این کار نیازی به داشتن شماره حساب یا نام عرضه کننده نیست. مشتری فقط باید آدرس ایمیلی که عرضه کننده با آن حساب پی پال ایجاد کرده را بداند. در صورتی که موجودی مشتری کم باشد می تواند با یکی از حسابهای بانکی خود موجودی paypal خود را افزایش دهد.

خرید می تواند حضوری یا اینترنتی باشد. هزینه ای که در شبکه paypal انتقال می دهید ممکن است بابت خرید اینترنتی از یک سایت باشد یا پرداخت شهریه یک کلاس یا دانشگاه، ممکن است برای ثبت نام یک آزمون بین المللی باشد یا دریافت یک فایل در اینترنت، حتی خرید هاست و دامین یا انتقال وجه به حساب پی پال شخصی دیگر. در کل بالای ۹۵% خریدهای اینترنتی را می توان با پی پل پرداخت کرد. عرضه کننده کالا و خدمات نیز می تواند درآمدهای خود را در شبکه paypal مدیریت کند یا آنرا دریافت کند.

درصورتیکه هنوز نمیدانید خرید پی پال به درد شما میخورد یا نه می توانید از کارشناسان سه سوت کارت مشاوره بگیرید. سه سوت کارت با ارائه خدمات افتتاح حساب پی پال و پرداخت پی پال سعی می کند نیاز شما را در این زمینه برطرف کند.

حساب پی پال
19
حساب پی پال

افتتاح حساب پی پال به چه کسانی توصیه می شود؟

اگر شما صاحب درآمد ارزی هستید و دائما به حساب شما پول واریز می شود بهتر است برای راحتی خود و مشتریانتان اقدام به افتتاح حساب پی پال کنید. مثلا اگر یک شرکت بین المللی و مشتریهای خارجی دارید یا اگر یک فروشگاه اینترنتی بین المللی دارید، یا خدماتی را از طریق اینترنت به کاربران خارجی ارائه می کنید.

در صورتیکه فقط برای یک پرداخت اینترنتی نیاز به حساب پی پال دارید توصیه می شود از حساب پی پال دیگران استفاده کنید. اگر کسی را ندارید که حساب پی پال داشته باشد می توانید درخواست خود را در سایت شرکت سه سوت کارت ثبت کنید تا ما این واریز را براحتی و در کمترین زمان برای شما انجام دهیم. توصیه می شود کاربران ایرانی زمانی به سمت افتتاح حساب پی پال بروند که نیاز زیادی به آن داشته باشند و قصد داشته باشند دائما با این حساب کار کنند. در غیر اینصورت افتتاح حساب پی پال به صرفه نخواهد بود. برای دریافت مشاوره میتوانید از کارشناسان سه سوت کارت کمک بگیرید.

افرادی که نیاز به پرداختهای بیش از یک یا دوبار در ماه ندارند بهتر است حساب پی پال ایجاد نکنند. به این دلیل که بخاطر قوانین سختگیرانه شرکت پی پل درباره کاربران مقیم ایران ممکن است حساب شما مسدود شود و پول شما در اختیار شرکت paypal قرار بگیرد. مثلا شما با آی پی ایرانی اقدام به چک کردن حساب کاربری خود می کنید و پی پل به ایرانی بودن شما شک می کند. در اینصورت ممکن است سریعا حساب شما مسدود شود. پس اگر در ماه یک الی دوبار تراکنش دارید بهتر است آنرا با حساب پی پال شخص دیگری انجام دهید.

پانوشت : پی پل ، پی پال ، پی پال چیست ، حساب پی پال ، افتتاح حساب پی پال ، Paypal  ، مستر کارت ، ویزا کارت ، دبیت کارت ، گیفت کارت ، ثبت نام تافل ، ثبت نام آیلتس ، TOEFL ، IELTS ، پرداخت بین المللی

چقدر این پست کار آمد بود؟لطفا امتیاز دهید

بر روی ستاره ها جهت امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیاز دهی ۰ / ۵. رای شما: ۰

امتیازی ثبت نشده!اولین نفری باشید که به آن امتیاز میدهید

  • ناشناس

    پاسخ دهید
    1398-02-11

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

نظر شما