دبیت کارت

کردیت کارت | کارت اعتباری

به نظر میرسد عبارت کارت اعتباری یا کردیت کارت در زبان ما بجای هرنوع کارت بانکی استفاده می شود. اما این یک اشتباه عامیانه است و در این مقاله به این موضوع پرداخته خواهد شد. در ایران امکان داشتن کردیت کارت یا کارت اعتباری وجود ندارد.انجام بعضی از پرداختهای ارزی را میتوان با خرید گیفت کارت نیز انجام داد. سه سوت کارت ، یکی از شرکتهای ایرانی است که در زمینه عرضه کارتهای بانکی بین المللی فعالیت میکند.

کردیت کارت
دبیت کارت

کردیت کارت ( کارت اعتباری )، debit card و prepaid

انواع مختلفی از کارتهای بانکی در سراسر جهان عرضه و استفاده می شوند. بطور کلی کارتهای بانکی در سه حالت مختلف عرضه می شوند : کارت پیش پرداخت، کارت اعتباری ( کردیت کارت ) و debit card . کارت پیش پرداخت یا Prepaid کارتی است که به حساب بانکی فرد متصل نیست و فقط به همان میزان که موجودی داخل آن قرار دارد می توان از آن برداشت کرد. از debit card نیز به همان اندازه که موجودی دارد می توان برداشت کرد با این تفاوت که debit card به یک حساب بانکی متصل است. پس کارت پیش پرداخت را می توان بدون نام صادر کرد. بعنوان مثال گیفت کارت ها( کارت هدیه )از نوع پیش پرداخت هستند.

کارت اعتباری یا کردیت کارت به یک حساب بانکی متصل است اما می توان بیش از مقدار موجودی از آن برداشت کرد. میزان مجاز برداشت بستگی به اعتبار آن کارت یا بهتر است بگوییم بستگی به اعتبار صاحب کارت دارد.

اعتبار فرد بر اساس فیش حقوقی، سایر درامدهای او، سوابق و حسابهایش محاسبه میشود. هر مشتری بر اساس اعتباری که دارد میتواند از کارت خود در محدوده زمانی تعیین شده برداشت کند و بعد از آن باید در زمان مقرر بازپرداخت مبلغ را انجام دهد. درغیراینصورت علاوه براینکه طبق قانون با او برخورد میشود اعتبارش نیز آسیب خواهد دید. یعنی در آینده برای دریافت کارت اعتباری دچار مشکل خواهد بود.

debit card
دبیت کارت
کردیت کارت

تفاوت دبیت کارت با کردیت کارت ( کارت اعتباری )

در اصطلاح عامیانه عبارت کارت اعتباری یا کردیت کارت را برای هر نوع کارت بانکی استفاده می کنیم، اما واقعیت این است که اکثر کارتهای بانکی داخل ایران از نوع دبیت هستند. بعضی از آنها نیز از نوع پیش پرداخت (prepaid) هستند که به حساب بانکی متصل نیستند. از این نوع کارتها می توان به کارتهای هدیه یا گیفت کارت ها اشاره کرد که در مبالغ مختلفی به فروش می رسند.

صدور کارت اعتباری ( کردیت کارت ) در داخل ایران رایج نیست اما در بیشتر کشورهای خارجی بسیار پرطرفدار است. کارت اعتباری یا بر اساس ضمانت یا بر اساس اعتبار صادر می شود. اعتبار فرد را بانک، بر اساس فیش حقوقی، درامدها،  سوابق و صورت حسابهای قبلی او تعیین می کند. پس از صدور کارت اعتباری ( کردیت کارت ) مشتری می تواند به اندازه اعتبار تعیین شده(حتی اگر موجودی نداشته باشد) استفاده کند و بعد از مدت تعیین شده به اشکال مختلف مثلا بصورت قسطی آنرا بازپرداخت کند.

debit cardها و کردیت کارت ها هردو درمکانهای یکسانی قابل استفاده هستند، مثلا در خودپردازها و دستگاههای POS. اما از debit card به اندازه موجودی بانکی خود می توانید استفاده کنید. از کردیت کارت یا کارت اعتباری بیشتر از میزان موجودی خود می توانید استفاده کنید. بانک در زمانهای مشخصی صورت حساب پرداختهای شما را برایتان ارسال می کند و شما باید آنرا در زمان مقرر به همراه بهره بانکی پرداخت کنید. در غیر اینصورت اعتبار شما کاهش می یابد و در آینده برای دریافت وام، کارت اعتباری ، خرید خانه، ماشین و … دچار مشکل شوید.

کردیت کارت

خرید دبیت کارت بین المللی

کارتهای بانکی بین المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت یا کارتهای سایر شرکتها همانطور که قبلا در همین مقاله ذکر شد می توانند در سه نوع مختلف ارائه شوند. یک نوع آنها debit card است. debit card بین المللی متصل به حساب بانکی است و میتوان از آن در تمام نقاط جهان استفاده کرد. از این کارت به اندازه موجودی داخل حساب بانکی متصل به آن میتوان پرداخت انجام داد.

برای داشتن debit card شرکت مستر یا شرکت ویزا می توانید براحتی از طریق ثبت سفارش در سایت شرکت سه سوت کارت این کارتها را در زمان کوتاهی دریافت کنید. شرکت سه سوت کارت با سابقه درخشان یکی از معتبرترین شرکتهای ارائه کارتهای بانکی بین المللی در سراسر ایران است. کافی است در منوی اصلی نوع کارت مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

دبیت کارت های شرکت سه سوت کارت در پنج نوع مختلف با آپشنهای مختلف صادر میشود. این انواع شامل استاندارد، گلد، پلاتینیوم، بیزینس و World Elite میباشد. میتوانید در منوی اصلی سه سوت کارت باانتخاب مستر کارت بانام اطلاعات مربوط به این کارتها را ببینید.

کارت اعتباری

خرید گیفت کارت چه کاربردهایی دارد؟

خرید گیفت کارت ایرانی در شعب بانکهایی که این کارت را عرضه میکنند امکان پذیر است. کارتهای هدیه در ارقام مختلفی بفروش میرسند و معمولا بینام هستند و خیلی سریع تحویل مشتری میشوند. گیفت کارتهای ایرانی بیشتر بعنوان هدیه برای دوستان، پاداش کارمندان و … تهیه میشوند.زمانیکه بخواهید بجای پول نقد کارت داشته باشید ولی امکان داشتن حساب بانکی وجودندارد نیز میتوانید با خرید گیفت کارت به هدف خودبرسید.

خرید گیفت کارت های خارجی معمولا باهدف استفاده ازآنها درسایتهای خارجی و پرداختهای آنلاین انجام میشود. برای خرید گیفت کارت شرکت مستر یا ویزا به سایت سه سوت کارت مراجعه نمایید. کارتهای هدیه مجازی و هدیه فیزیکی در سه سوت کارت قابل سفارش هستند.

با خرید گیفت کارت های خارجی میتوان پرداختهای انلاین و بعضی پرداختهای حضوری را انجام داد. معمولا استفاده از کارتهای هدیه خارجی در خودپردازها امکانپذیر نیست و اکثر آنها قابلیت شارژ مجدد ندارند. برای اطلاع از مشخصات کارت هدیه ای که میخواهید بخرید باید از صادرکننده آن سوال کنید زیرا هر موسسه ویژگیهایی برای کارت خود در نظر میگیرد.

خرید گیفت کارت

در کل باید گفت داخل ایران کارت اعتباری یا کردیت کارت وجود ندارد و این کارتها در کشورهای خارجی پرطرفدار هستند. در ایران فقط کارتهای دبیت و prepaid وجود دارند. نوع ایرانی آنها فقط داخل ایران کاربرد دارند. دبیتکارتهای بین المللی در کل جهان قابل استفاده هستند که معروفترین آنها مستر و ویزا میباشند.

 برای خرید گیفت کارت و کارتهای دبیت و prepaid شرکت سه سوت کارت میتوانید از منوی اصلی سایت سفارش دهید.

پانوشت : کارت اعتباری ، کردیت کارت ، گیفت کارت ، خرید گیفت کارت ، debit card ، سه سوت کارت ، مستر کارت ، ویزا کارت ، پی پال ، تافل ، آیلتس ، GRE

چقدر این پست کار آمد بود؟لطفا امتیاز دهید

بر روی ستاره ها جهت امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیاز دهی / ۵. رای شما:

  • ناشناس

    پاسخ دهید
    11 اردیبهشت, 1398

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

نظر شما